http://mbimb.org/wp-content/uploads/2022/09/cropped-Hearts.png
My Body Is My Body Foundation

Polish -Moje Ciało Jest Moim Ciałem

Witamy w muzycznym programie zapobiegania wykorzystywaniu dzieci
Moje Ciało Jest Moim Ciałem.

Jest to jeden z najbardziej udanych, pozytywnych i zabawnych muzycznych programów “bezpieczeństwa ciała”. Nasz program został zindywidualizowany, dzięki czemu można go stosować z dziećmi w szkołach, przedszkolach i domach.

Ten program jest DARMOWY dla wszystkich. 

“Zapobieganie wykorzystywaniu dzieci”


Szukasz sposobu, aby nauczyć małe dzieci o tym jak zapobiegać wykorzystywaniu dzieci – ale nie wiesz od czego zacząć?

Cóż, nie musisz już dłużej szukać! Nasz program zapobiegania wykorzystywaniu dzieci przedstawia działania mające na celu nauczanie dzieci w zakresie zapobiegania wykorzystywaniu dzieci na całym świecie.

Program “Moje Ciało jest Moim Ciałem” pokaże Ci krok po kroku jak w prosty sposób poruszyć ten temat poprzez zabawne, animowane piosenki. Ten prosty program da Ci możliwość wzmocnienia pozycji dziecka i pomoże Ci otworzyć linie komunikacji.

Nasz międzynarodowy program zapobiegania wykorzystywaniu dzieci
zawiera:


– Pełne pliki .pdf do pobrania w kilku językach
– 5 piosenek, zapobiegających wykorzystywaniu – Instrukcje krok po kroku dla każdej piosenki
– Pomysły na zaangażowanie dzieci
– Znaki, na które należy zwrócić uwagę
– Mnóstwo przydatnych informacji

Konsekwencje wykorzystywania dzieci dla skrzywdzonego dziecka i społeczeństwa jako całości są namacalne, a edukacja jest jedną z najlepszych metod, aby temu zapobiec, a przynajmniej jeśli dziecko znajduje się już w takiej sytuacji, da mu wiedzę o tym, co robić i do kogo się zwrócić, aby uzyskać pomoc.

Im wcześniej możemy wprowadzić dziecko w temat “Bezpieczeństwo ciała” tym lepiej i wiem, że ten program sprawdza się u dzieci już od wieku 3 lat, ponieważ osiągnęłam wielki sukces prezentując go u ponad 350.000 dzieci w USA. Piękno Programu Moje Ciało Jest Moim Ciałem jest to, że może o nim nauczać dosłownie każdy. Pracownicy socjalni, nauczyciele, pracownicy opieki dziennej, rodzice, dostawcy programów szkolnych, organizatorzy imprez sportowych i wiele więcej. Program jest prosty, zapada w pamięć i otwiera kanały komunikacji na temat wykorzystywania, co ma ogromne znaczenie. 


Dlaczego muzyka?

Piosenki są dla dzieci wspaniałym sposobem zapamiętania ważnych wiadomości, które chcesz im przekazać, ponieważ są interaktywne. Jestem pewna, że wszyscy pamiętacie krótkie piosenki, których uczyliście się w dzieciństwie, te piosenki i wiadomości pozostaną z dziećmi i będą także dobrym fundamentem dla przyszłych nauk w życiu.
Badanie opublikowane w Journal of Music Therapy, w którym uczestniczyły dzieci, pokazało, że muzyka i nauka nowych piosenek odnoszących się do bardziej pozytywnej koncepcji siebie i rozwoju poczucia własnej wartości, pomagają dzieciom osiągnąć lepsze samopoczucie. 
 


*The Power of Music – University of Londen

Jak korzystać z tego programu: 

Dobrze się baw – 

Piosenki to zabawne, pozytywne animacje, zaprezentowane przez animowaną postać o imieniu Cynthie. Śpiewajcie razem, wykonuj ruchy rękoma, tańcz, rób wszystko, aby spróbować uczynić przekaz niezapomnianym

Nie komplikuj – 


Małe dzieci nie muszą znać żadnych “szczegółowych” detali dotyczących wykorzystywania, po prostu przekaż im proste zasady:

 

1. Nikt nie powinien cię ranić 

2. Nikt nie powinien dotykać Twoich intymnych części ciała 

3. Nikt nie powinien robić zdjęć Twoich intymnych części ciała 

4. Jeśli masz problem, powiedz o nim komuś 

5. Nie zachowuj w tajemnicy, jeśli ktoś Cię krzywdzi lub dotyka Twoich 

intymnych części ciała

6. Powiedz komuś, jeśli ktoś Cię zastrasza


 

Niech będzie to pozytywne doświadczenie –

Głównym celem programu jest sprawienie, aby dzieci czuły się pozytywnie z własnym ciałem i bezpiecznie wiedząc, że mają kogoś, z kim mogą porozmawiać, jeśli wystąpi problem. Dobrym pomysłem po każdej lekcji jest napisanie listu lub wykonanie rysunku, prosząc dzieci, aby narysowały obraz tego, o czym mówisz i o czym śpiewacie lub mogą napisać o tym, co im się przydarzyło lub o czymś, co ich niepokoi.

Wenn Sie Kindesmissbrauch vermuten, wenden Sie sich an Ihr zuständiges Kinderschutzamt und lassen Sie sich beraten. Sie werden auf Ihre Bedenken eingehen und in Ihrem Namen Maßnahmen ergreifen, wenn ein Kind in Gefahr ist. 
Lasst uns die Kinder in Sicherheit halten!! 

Übersetzungen von: Mandeep Singh

Hearts

The Songs

Song 1

Moje Ciało Jest Moim Ciałem

"

Tekst Cynthie z filmu
Cześć, mam na imię Cynthie i dzisiaj zamierzam przedstawić Wam program “Moje Ciało Jest Moim Ciałem”. Zaśpiewamy kilka piosenek, będziemy dobrze się bawić i dowiemy się, jak zachować bezpieczeństwo.
Wiecie, nasze ciała są wyjątkowe i nikt nie ma prawa nas zranić, dotykać naszych intymnych części ciała, ani zrobić niczego, co sprawia, że czujemy się niekomfortowo, ponieważ jest to tylko nasze ciało. Zaśpiewamy teraz pierwszą piosenkę – i chcę, żebyście śpiewali razem ze mną – piosenka nazywa się 
 Moje Ciało Jest Moim Ciałem

"

Song 2

Jeśli źle się z tym czujesz - nie rób tego 
- 2 Piosenka

"

Tekst Cynthie z filmu 

Z kolejną piosenką również będziemy się świetnie bawić, Opowiada o takiej wspaniałej regule do zapamiętania, 
 Reguła ta brzmi – Jeśli źle się z tym czujesz – nie rób tego!!!

Nie mówię o takich rzeczach jak wykonywanie swojej pracy domowej lub sprzątanie pokoju
Mówię o tym, że ktoś próbuje zabrać Was ze sobą gdzieś i wiecie, że nie jest to właściwe. Jeśli źle się z tym czujecie – nie róbcie tego!!! Lub jeśli ktoś próbuje nakłonić Was do zrobienia czegoś, co sprawia, że czujecie się nieswojo. Jeśli źle się z tym czujecie – nie róbcie tego!!!

"

Song 3

Gra "Co, jeśli" - 3 Piosenka


"

Tekst Cynthie z filmu

Teraz zaśpiewamy piosenkę Gra “Co, jeśli” i w tej piosence będziemy się uczyć, co zrobić, jeśli nieznajomy spróbuje zmusić Was do pójścia z nim lub jeśli ktoś spróbuje dotknąć Waszych intymnych części ciała.

Czy wiecie, gdzie są Wasze intymne części ciała? Są tam, gdzie nosicie bieliznę. Nikt nie powinien dotykać Waszych części intymnych poza przypadkiem, gdy jesteście bardzo mali, a mama lub tata będą musieli Was umyć, ale wkrótce nauczycie się robić to sami. Możliwe, że gdy jesteście chorzy lub obolali, mama, tata lub lekarz będzie musiał podać lekarstwa, ale poza tym nikt nie powinien dotykać Waszych intymnych części ciała.

Nauczymy się również, co robić, gdy ktoś w waszym domu lub rodzinie sprawia, że czujecie się nieswojo lub próbuje Was skrzywdzić. Wszystko, co musicie zrobić w tej grze, to powiedzieć “NIE”, więc chcę, żebyście wykrzyczeli to ładnie i głośno…..

"

Song 4

Jeśli masz problem - 4 Piosenka 


"

Tekst Cynthie z filmu

Naprawdę ważne jest, aby powiedzieć komuś o tym, że ktoś Was krzywdzi lub dotyka Waszych intymnych części ciała, nawet jeśli czujecie strach lub zakłopotanie, musicie być bardzo, bardzo odważni i powiedzieć o tym komuś. Jest tak wiele osób, którym możecie o tym powiedzieć, Mama, Tata, Babcie, Dziadkowie, Ciocie, Wujkowie, Nauczyciele, Kuzyni, Sąsiedzi, rodzice Waszych przyjaciół, policja, pielęgniarki i wiele innych osób wokół Was. A teraz, jeśli powiecie o tym komuś i ta osoba Wam nie uwierzy, może nawet powiedzieć Wam, aby zachować to w tajemnicy – ale wtedy idźcie i powiedzcie o tym komuś innemu. Jeśli ta osoba Wam nie uwierzy – mówicie o tym komuś innemu i mówicie o tym dalej, dopóki ktoś Was nie wysłucha. Nigdy, przenigdy się nie poddawajcie.

"

Song 5

Miłość jest delikatna - 5 Piosenka 


"

Tekst Cynthie z filmu

Porozmawiajmy o miłości. Bycie kochanym jest bardzo ważne, ale ludzie nie pokazują swojej miłość do Was przez ranienie Was lub robienie rzeczy, które sprawiają, że czujecie się nieswojo. Ludzie pokazują, że Was kochają, robiąc z Wami rzeczy, takie jak czytanie książek, granie w gry, bawienie się, chodzenie na spacery lub pokazanie, jak jeździć na rowerze.
Miłość polega na dzieleniu się i troszczeniu się o siebie nawzajem. Nasi rodzice i opiekunowie upewniają się, że jesteśmy pod dobrą opieką, karmią nas, sprawdzają czy myjemy zęby i czy mamy czyste ubrania, a jeśli jesteśmy chorzy, zabierają nas do lekarza. Bardzo ważne jest, abyśmy byli pod dobrą opieką, abyśmy mogli dorastać zdrowo, szczęśliwie i silnie.

"

cropped-cropped-Hearts.png

Signs of Child Abuse

Oznaki nadużyć wobec dzieci

Poniżej przedstawiono oznaki nadużyć i zaniedbań, które mogą wystąpić u dzieci. Jeśli widzisz któryś z tych oznak lub dziecko informuje cię o tym: 
 


1. Zachowaj spokój i nie zmuszaj dziecka do udzielenia informacji.

2. Pocieszaj dziecko i dziękuj mu za dzielenie się o tym z tobą, a następnie 
 powiadom o tym odpowiednie służby.

3. Pamiętaj, że dziecko może ujawnić tylko małą porcję informacji, dopóki nie
 zobaczy, że Twoja reakcja jest spokojna i wspierająca.

Poniżej znajdują się oznaki nadużyć. Dziecko może okazywać kilka z nich, więc jest to tylko wskazówka. Jeśli zauważysz wyraźne zmiany w zachowaniu dziecka, upewnij się, że zauważyłeś, czy posiada któreś z poniższych oznak.


Oznaki przemocy fizycznej

Wygląd dziecka


 • Niecodzienne siniaki, obrzęki, oparzenia lub złamania

 • Ślady po ugryzieniu

 • Częste obrażenia zawsze wyjaśniane jako przypadkowe

 • Wyjaśnienie nie pasuje do rodzaju szkody

 • Nosi długie rękawy lub inną odzież, zakrywającą obrażenia

Zachowanie dziecka


 • Nieprzyjemne, trudne do uspokojenia

 • Niezwykle nieśmiałe, unika innych ludzi

 • Może być zbyt zatroskane, aby prosić o coś

 • Wydaje się bać rodziców

 • Nie wykazuje najmniejszych przykrości w momencie oddzielenia
  od rodziców

Oznaki zaniedbania


Wygląd dziecka


 • Zła higiena, brudne włosy, nieprzyjemny zapach ciała

 • Ubrania nieodpowiednie do pogody

 • Potrzeba opieki medycznej lub dentystycznej

Zachowanie dziecka


 •  Częste zmęczenie, brak energii, letarg

 • Kradnie lub błaga o jedzenie

 • Częste spóźnienia lub nieobecności w szkole
 * Prowokujące zachowanie

 • Niska samoocena

Oznaki przemocy emocjonalnej


Wygląd dziecka

Oznaki mogą być mniej oczywiste niż w innych formach nadużyć, zachowanie jest
prawdopodobnie najlepszym wskaźnikiem.

Zachowanie dziecka


 • Wycofanie się od znajomych i działań towarzyskich

 • Częste spóźnienia lub nieobecności w szkole

 • Utrata poczucia własnej wartości

 • Prowokujące zachowanie

 • Zmiany w wynikach w szkole

Oznaki wykorzystywania seksualnego


Wygląd dziecka

 •  Podarte, poplamione lub zakrwawione ubranie

 • Odczuwa ból lub świąd w okolicy narządów płciowych

 • Ma chorobę przenoszoną drogą płciową

Zachowanie dziecka


 • Zachowania seksualne lub wiedza nieodpowiednia dla grupy wiekowej dziecka

 • Niewłaściwe seksualne dotykanie innych dzieci

 • Nagła zmiana w zachowaniu

 • Ekstremalna niechęć na dotykanie w jakikolwiek sposób

Jeśli podejrzewasz wykorzystywanie dziecka, zadzwoń do odpowiednich służb i zasięgnij porady. Specjaliści wysłuchają

Twoich obaw i jeśli dziecko jest w niebezpieczeństwie, podejmą działania w Twoim imieniu.

Chrońmy dzieci!!!

Napisane i animowane przez – Chrissy Sykes © 2018

MBIMB General 1

Pytanie: Dlaczego ludzie krzywdzą dzieci?
Odpowiedź:  Istnieje kilka powodów, dla których ludzie krzywdzą dzieci, niektórzy ludzie byli wykorzystywani jako dzieci i kontynuują cykl krzywdzenia innych. Niektórzy ludzie mają problemy z piciem, narkotykami lub gniewem i dlatego ranią dzieci. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że krzywdzenie dzieci jest złe, dlatego zawsze musisz komuś o tym powiedzieć, aby uzyskać pomoc.

Pytanie: Dlaczego ludzie dotykają intymnych części ciała dzieci? 

Odpowiedź: Ponownie istnieje wiele powodów, dla których ludzie wykorzystują seksualnie dzieci, wiele osób, które krzywdzą dzieci, było kiedyś wykorzystywane, dlatego ważne jest, aby o tym powiedzieć, ponieważ ci ludzie potrzebują pomocy i leczenia, aby mogli stać się lepszymi ludźmi i nie krzywdzili już dzieci.

Pytanie: Co mam zrobić, jeśli nikt mi nie wierzy?
Odpowiedź: Jeśli powiesz komuś i ta osoba nie uwierzy – powiedz komuś innemu i mów to tyle razy, aż ktoś Ci uwierz

Pytanie: Czy będą źli, jeśli powiem?
Odpowiedź: Nie zawsze, ale tak, mogą być źli. Nadal musisz być odważna/y i powiedzieć, tak aby dana osoba przestała Cię krzywdzić lub dotykać Twoich intymnych części ciała.

Pytanie: Jeśli o tym powiem, to co się stanie? 

Odpowiedź: Osoba której o tym powiesz będzie musiała zgłosić, że jesteś ranna/y. Ktoś wtedy przyjdzie i porozmawia z Twoją rodziną. Zobaczy, czy możesz bezpiecznie zostać w domu, czy też musisz udać się gdzieś indziej, gdzie możesz być bezpieczna/y. 


Pytanie: Co mam zrobić, jeśli powiem NIE! I ten ktoś nie przestanie? 

Odpowiedź: Jeśli taka osoba nie przestanie, gdy powiesz “nie” – jeśli jest ktoś w pobliżu kto może Ci pomóc, albo wiesz, że wokół ciebie będą ludzie, którzy Ci pomogą to wtedy krzycz bardzo głośno. Jeśli nikogo nie ma w pobliżu, idź i powiedz o tym komuś, jak tylko będzie to bezpieczne.

Co mam zrobić, jeśli ktoś powie mi, że jeśli o tym powiem to zrani mnie lub kogoś z mojej rodziny?
Odpowiedź: Osoby wykorzystujące dzieci nie chcą, aby inni wiedzieli co robią, więc mogą próbować grozić Tobie lub komuś z Twojej rodziny i kazać Ci zachować to w tajemnicy. Musisz być bardzo odważna/y i powiedzieć komuś o swoim problemie.

Pytanie: Co zrobić, jeśli to mój brat lub siostra mnie wykorzystują?
Odpowiedź: Powiedz o tym rodzicom, a jeśli nie słuchają, powiedz o tym komuś w szkole lub z listy osób, o której mówiliśmy.

Translate Our Website »