http://mbimb.org/wp-content/uploads/2022/09/cropped-Hearts.png
My Body Is My Body Foundation

Farsi – بدن من، بدن من است

من می خواهم برنامه بدن من، بدن من است را به شما معرفی کنم این یک برنامه رایگان انیمیشن به همراه موسیقی جهت پیشگیری از سوء استفاده جنسی کودکان می باشد که میتوان مسائل و موضوعات مهم در این رابطه را با استفاده از شادی، انیمیشن و آواز خواندن همراه با آهنگ ها ارائه دهیم.

عواقب سوء استفاده از کودک آزاری برای

عواقب سوء استفاده از کودک آزاری برای کودک مورد آزار و برای جامعه به طور کلی قابل توجه است و آموزش یکی از بهترین راه های جلوگیری از این اتفاق است یا حداقل اگر یک کودک در حال حاضر در وضعیت سوء استفاده قرار گیرد، دانستن اینکه چه کاری باید انجام دهد، و از چه کسی باید کمک بگیرد

تحصیلات

بنابراین هر چه زودتر ما بتوانیم به کودکان در مورد موضوع “ایمنی بدن” آموزش بدهیم بهتر است، و این برنامه برای کودکان 3 سال به بالا قابل اجرا میباشد، زیرا من این برنامه را برای بیش از 350،000 کودک در ایالات متحده آمریکا با موفقیت های زیادی ارائه دادم.

مهمترین و بهترین ویژگی برنامه بدن من بدن من است این است که می تواند توسط همه افراد شامل مددکاران اجتماعی، معلمان، ارائه دهندگان مراقبت روزانه، والدین، ارائه دهندگان برنامه های آموزشی، باشگاه های ورزشی و بسیاری دیگر افراد آموزش داده شود. و از طریق آموزش، پیشگیری از روش های مختلف سوء استفاده را آموزش میدهد، که از اهمیت زیادی برخوردار است.

“چگونه میتوان به کودکان نزدیک شویم و  در مورد روش های سوء استفاده از کودک آنها را راهنمایی کرد؟”

اکثر بزرگسالان دوست ندارند در مورد سوءاستفاده صحبت کنند، و فکر می کنند که روش ها و رویکرد هایی برای نزدیک شدن به کودکان برای صحبت در مورد این گونه مسائل می تواند دلهره آور و مشکل ساز باشد. آهنگ های سرگرم کننده در این برنامه به افراد اجازه می دهد که با شیوه ای ساده و مثبت با کودکان ارتباط برقرار کنند.

Hearts

The Songs

Song 1

بدن من، بدن من است – هدف آهنگ

"

متن سنتی در ویدئو سلام، اسم من سنتی هستش و امروز ما برنامه ” بدن من، بدن من است، را انجام میدیم. ما آهنگ هایی رو می خونیم ، سرگرم می شیم و یاد می گیریم که چجوری از خودمون مراقبت کنیم.
تو می دونی که، بدنهای ما بسیار ویژه هستند و هیچ کسی این حق را نداره که به ما صدمه بزنه، یا نقاط خصوصی بدن ما را لمس کنه یا هرکاری را انجام بده که ما را ناراحت کنه برای اینکه این بدن ویژه ی ماست.
ما الان اولین آهنگ رو با هم انجام میدیم- و من می خوام که تو این آهنگ رو همراه با من بخونی- اسمش هست بدن من، بدن من است

"

Song 2

اگر درست به نظر نمیاد- انجامش نده

"

حالا می خوایم با این آهنگ یه کم سرگرمی داشته باشیم. قوانین خوبی هستن برای به خاطر سپردن و قانون اینه که – اگر درست به نظر نمیاد- انجامش نده الان من در مورد چیزهایی مثل انجام دادن تکالیف مدرسه، یا تمیز کردن اتاقت باهات صحبت نمی کنم من در مورد این صحبت می کنم که اگر کسی سعی کرد تا تو رو مجبور کنه که با اونها به جایی بری و تو می دونی که این کار درست به نظر نمیاد که انجامش بدی. اگر درست به نظر نمیاد – انجامش نده!! متن سنتی در ویدئو

"

Song 3

بازی " چی میشه اگه"

"

متن سنتی در ویدئو الان می خوایم بازی “چی میشه اگه” رو بکنیم و در این آهنگ ما یاد می گیریم که چه کاری باید انجام بدیم اگر یه فرد غریبه سعی کرد که ما رو مجبور کنه باهاش به جایی بریم ، یا اگر یه کسی سعی کرد تا نقاط خصوصی بدنمون رو لمس کنه. می دونی نقاط خصوصی بدنت کجاها هستن؟ اونها جاهایی هستن که لباس های زیرت و یا شلوارت آنها رو پوشونده هیچ کسی نباید نقاط خصوصی بدنت رو لمس کنه جدا از اینکه وقتی که تو خیلی کوچک هستی، مامان و بابا اون قسمت از بدن تو رو می شورند، اما تو زود یاد می گیری که اینکار رو خودت انجام بدی. یا ممکنه وقتایی که تو بیمار هستی و یا زخمی شدی، مامان یا بابا و یا دکتر مجبور بشن که دارو های خاصی رو در اون قسمت ها بزارن، اما جدا از اینها هیچکس نباید هرگز نقاط خصوصی بدنت رو لمس کنه. ما همینطور یادت می دیم که اگر در کنارفردی در خونه یا بین خانواده، احساس ناراحتی کردی و سعی کرد که بهت صدمه بزنه چکار باید بکنی. همه اون چیزی که باید تو انجام بدی در این بازی این هست که با صدای بلند فریاد بزنی “نه” ، من می خوام که تو خیلی بلند و خوب فریاد بزنی

"

Song 4

اگر دچار مشکل شدید

"

متن سنتی در ویدئو این خیلی مهمه که بتونی به کس دیگه ایی بگی اگر کسی به تو صدمه ایی زد و یا نقاط خصوصی بدنت رو لمس کرد ، حتی اگر ترسیده باشی و یا خجالت بکشی تو احتیاج داری که خیلی خیلی شجاع باشی و به کسی بگی. افراد زیادی هستند که بتونی به اونها بگی، مامان ها، باباها، مادربزگ ها ، پدربزرگها، خاله ها و عمه ها ، عمو ها و دایی ها، معلم، پسرعمو و دختر خاله و …، همسایه ها، پدر و مادر دوستات ، پلیس ، پرستارها و یه عالمه افراد دیگه در اطراف تو. حالا اگر تو بگی و دیگران باور نکنند ، ممکنه حتی اونها بهت بگن که مثل یه راز نگهش دار- اما تو بعد از اون باید بری و به نفر دیگه ایی بگی. اگر آنها باورت نکردند- دوباره به فرد دیگه ایی می گی و این کار رو ادامه می دی تا اینکه یه نفر بهت گوش بده

"

Song 5

عشق مهربان است

"

متن سنتی در ویدئو امیدوارم که لذت کافی رو از خوندن تمام این آهنگ ها با ما برده باشی و تمام چیزهایی که یاد گرفتی را در مورد بدن ویژه ات به خاطر بیاری. به خاطر داشته باش که بگی نه! اگر کسی سعی کرد که نقاط خصوصی بدنت رو لمس کنه و یا افرادی سعی کردند که چیزهایی رو انجام بدهند که احساس خوبی به تو نمی ده و یا به تو صدمه می زنه. به خاطر داشته باش قانون” اگر درست به نظرت نمی رسه- انجامش نده” رو به خاطر داشته باش و اینکه اگر صدمه دیدی یا لمس شدی و یا مورد آزار و اذیت قرار گرفتی به هر نحوی به دیگران بگی ، و ادامه بده به گفتن مشکلت تا زمانی که فردی به تو گوش کنه. هیچ وقته ، هیچ وقت تسلیم نشو! اجازه بده یک بار دیگه آهنگ ” بدن من، بدن من است” رو بخونیم!!

"

cropped-cropped-Hearts.png

Signs of Child Abuse

موارد و نشانه های کودک آزاری

موارد زیر نشان دهنده آزار و اذیت کودکان است که ممکن است شما این نشانه ها را در کودکان مشاهده کنید. اگر شما هر کدام از این شاخص ها را مشاهده کردید یا اگر یک کودک اطلاعات را به شما گفت کارهای زیر را انجام دهید:

1.
آرامش خود را حفظ کنید و فرزند را مجبور نکنید اطلاعات بدهد و همه چیز را سریع بگوید.

2.
کودک را راحت بگذارید و از آن(کودک) برای گفتن این صحبت ها تشکر کنید و سپس اطلاعات مربوط را به مرکز خدمات حفاظت از کودکان بگوئید و آنها را مطلع کنید.

3.
به یاد داشته باشید یک کودک در زمان گفتن مشکل خود با شما فقط می تواند بخش کوچکی از اطلاعات را در یک زمان بگوید و واکنش شما باید آرام و حمایتی باشد تا کودک احساس امنیت کند و برای گفتن همه مشکلاتش با شما آماده شود

در زیر مواردی از سوء استفاده وجود دارد که ممکن است کودک از این مجموعه آسیب ها رنج ببرد، و میتوانید از آن به عنوان یک راهنما استفاده کنید. بنابراین اگر متوجه تغییرات مشخصی در رفتار یک کودک شدید متوجه خواهید شد که آیا به یکی از موارد زیر مرتبط است یا خیر.

علائم سوء استفاده فیزیکی

ظاهر کودک

زخم های غیر معمول، ورم و کوفتگی، سوختگی و یا شکستگی*

 علائم گاز گرفتن روی پوست*

آسیب های مکرر  که کودک همیشه آنها را به عنوان اتفاق تصادفی توضیح میدهد

اگر توضیح کودک با آسیب دیده شده مطابقت نداشته باشد*

 پوشیدن لباس آستین بلند یا لباس هایی که برای پنهان کردن جراحات ناشی از سوء استفاده می پوشد*

 وقتی کودک ناراحت و سرسخت برای همراه شدن در برنامه با شما باشد*

 معمولا خجالتی و دوری میکند از دیگران*

ممکن است بسیار نگران باشد از مهربانی که به انها میشود*

 به نظر می رسد از والدین خود می ترسد*

 ناراحتی کمی از خود بروز میدهند اگر بخواهد از پدر و مادر خود جدا شود *

علائم بی توجهی

ظاهر کودک

بهداشت ضعیف، موهای کثیف، بوی بدن*

لباس های نامناسب برای آب و هوا*

نیاز به مراقبت های پزشکی یا دندان پزشکی*

 

رفتار های کودک

 اغلب خسته، هیچ انرژی، بیحال و سست*

 گدایی یا خواهش کردن برای غذا یا دزدیدن غذای دیگران*

 رفتار تهاجمی در مواجهه با دیگران*

 عزت نفس پایین*

 

علائم سوء استفاده احساسی

ظاهر کودک

  علائم سوء استفاده احساسی کودک ممکن است کمتر از سایر انوا

سوءاستفاده ها خود را نشان دهد اما رفتار کودک بهترین نشانه درک این موضوع است.

 کناره گیری کردن از جمع دوستان و فعالیت های اجتماعی*

 دیر رسیدن یا غیبت مکرر از مدرسه*

 عزت نفس پایین*

 رفتار تهاجمی در مواجهه با دیگران*

 تغییرات در عملکرد این کودکان در مدرسه(درس نخواندن و …)*

 

علائم سوء استفاده جنسی کودکان

ظاهر کودک

رنگ زرد کودک یا لباس های زیرین خونی* 

درد یا خارش در ناحیه تناسلی داشتن*

 داشتن عفونت هایی که  از راه جنسی انتقال*

 

رفتار های کودک

 رفتار جنسی یا صحبت کردن در مورد موضوعات جنسی که برای گروه سنی کودک* نامناسب است

*رفتار های ناشایست از قبیل لمس اعضای جنسی سایر کودکان

* تغییر ناگهانی در رفتار

* بی میلی شدید از اینکه کسی به آن دست بزند(برای مثال دست دادن با دیگران برای آنها ناراحت کننده است یا مثلا یکی از دانش آموزان دستش به دست این کودکان برخورد کند احساس ناراحتی میکنند)

اگر مشکوک شدید که کودکی مورد آزار و سوء استفاده قرار گرفته است سریعا، با مرکز خدمات مربوط به حفاظت از کودک تماس بگیرید و در این باره مشاوره بگیرید. آنها به نگرانی های شما گوش می دهند و اگر فرزند شما در معرض خطر باشد، آنها اقدامات لازم را انجام میدهند.

بیایید مراقب کودکانمان باشیم و آنها را در محیط امن نگه داریم !!

Programme written and animated by Chrissy Sykes © 2018
Translations by:  Shahin Gavanji and Jahangir Gavanji
Song Lyric Translations by: Shima Azizi

MBIMB General 1

بیشترین سوالات پرسیده شده (توسط کودکان)

سوال: برای چی بعضی افراد صدمه مییزنند به کودکان؟
جواب: دلایل متعددی وجود دارد که چرا افراد به کودکان آسیب می رسانند، بعضی از افراد در زمان کودکی خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند و به این دلیل در چرخه آسیب دیگران قرار می گیرند. بعضی دیگر از مردم دارای اعتیاد به الکل، مواد مخدر یا مشکلاتی عصبی هستند و به همین دلیل آنها به کودکان آسیب می رسانند. نکته اصلی این است که به یاد داشته باشید که آسیب رساندن به کودکان کاری اشتباه است به همین دلیل است که شما باید همیشه در صورت وجود این دسته از مشکلات به کسی بگوئید و میتوانید کمک بگیرید.

سوال: برای چی بعضی از افراد به قسمت های  خصوصی کودکان دست میزنند یا آنها را لمس میکنند
جواب: مجددا باید گفت که دلایل بسیاری وجود دارد که چرا افراد کودکان را مورد سوء استفاده جنسی قرار میدهند، بسیاری از افراد کودک آزار خود در زمان کودکی مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند، به همین دلیل است که بسیار مهم است که در صورت وجود آزاد باید به کسی بگوییم، زیرا این افراد نیاز به کمک و درمان دارند تا بتوانند بهتر شوند و به دیگران آسیب نرسانند.

سوال: چرا کسی حرف های من را باور نمیکند؟
جواب: اگر به کسی بگوئید و آنها حرف شما را باور نکنند، آنگاه به شخص دیگری بگویید و تا زمانی که کسی به شما اعتقاد داشته باشد، به مردم بگویید(تا کسی شما را باور کند و احساس شما را درک کند).

سوال: اگر من(مشکلاتم) را به کسی بگویم، چه اتفاقی خواهد افتاد؟
جواب: آنها (والدین شما) گزارش میدهند که شما صدمه دیده اید و سپس شخصی به خانه شما خواهد آمد و با خانواده شما در این باره صحبت میکند. آنها می بینند که آیا در خانه شما امن هستنید(فضای خانه برای زندگی شما امن است) یا اینکه شما نیاز به رفتن به جایی دیگر  دارید که در آنجا شما می توانید در محیطی امن و با آرامش زندگی کنید.

سوال: چه کاری باید انجام بدهیم وقتی که من میگویم نه و آنها(افراد کودک آزار) هیچ توجهی نمیکنند و به اذیت و آزار خود ادامه میدهند؟
جواب: اگر افراد کودک آزار زمانی که شما (کودک) می گویند “نه” به کار خود ادامه دادند و موجب اذیت و آزار مجدد شدند، صدای خود را بلند و بلند تر کنید و فریاد بکشید چون اگر کسی در نزدیکی شما باشد می تواند با شنیدن صدای شما به شما کمک کند اگر کسی در نزدیکی شما وجود نداشته باشد، به محض اینکه به مکان امنی رفتید سریعا به کسی در باره این موضوع بگوئید.

سوال: چه کاری باید انجام بدهیم وقتی که فرد آزار دهنده تهدید میکند اگر موضوع آزار را به کسی بگویید به شما(کودک) یا یکی از اعضای خانواده شما آسیب میزند؟
جواب: افرادی که از کودکان سوء استفاده می کنند، نمی خواهند دیگران بدانند که چه کار می کنند، بنابراین آنها ممکن است شما یا کسی از اعضای خانواده تان را مورد تهدید قرار دهند که موضوع آزار را به کسی نگویید. شما باید بسیار شجاع باشید و در مورد مشکل خود با کسی صحبت کنید.

سوال: چه کاری باید انجام بدهیم اگر برادر یا خواهر من مرا آزار  و مورد سوء استفاده قرار میدهد؟
جواب: موضوع را به والدین خود بگویید و اگر آنها به شما گوش ندادند به کسی در مدرسه یا به افرادی در لیست مورد نظر که ما در مورد آنها صحبت کرده ایم بگویید.

سوال: آنها (افراد کودک آزار) عصبانی میشوند اگر موضوع را به کسی بگویم؟
جواب: نه همیشه، اما بله، آنها ممکن است عصبانی شوند، اما باید شجاع باشید و بگویید که دیگر شخص آزار دهنده این کار را دیگر انجام ندهد و به شما آسیب نرساند و دیگر اعضای خصوصی بدن شما را لمس نکند.

Translate Our Website »